Tartalomjegyzék:

Videó: Az F1-es autók hátsó motorral vannak ellátva?

Videó: Маленький лисенок вышел к людям за помощью 2024, Március
Anonim

Bár a hátsó motoros Auto Unions versenyeket nyert az 1930-as években, ez volt az első bajnoki Forma-1-es futam, amelyet hátsó motoros autó nyert. Egy évvel később minden F1-es autó, amelynek motorja az elején volt, lényegében elavult volt.

Az F1-es autók hátsó motorjai?

Minden autó motorja a vezető és a hátsó tengely között található. … A 2014-es szezontól minden F1-es autót turbófeltöltős, 1,6 literes V6-os motorral szereltek fel. A turbófeltöltőket korábban 1989 óta betiltották. Ez a változtatás akár 29%-os üzemanyag-hatékonyság-növekedést is eredményezhet.

Az F1-es autók hátsó vagy középmotorosak?

A modern versenyautókban az RMR a szokásos konfiguráció, és általában a "középmotor" szinonimája. Súlyeloszlása és a kedvező járműdinamika miatt ezt az elrendezést széles körben alkalmazzák a nyitott kerekű Formula versenyautókban (például a Forma-1-ben és az IndyCarban), valamint az erre a célra épített sportversenyautókban.

Az F1-es autók áramvonalasak?

(ahová a vezető lábai haladnak) a légellenállás (súrlódás) minimalizálása érdekében. Hosszúságukat, nyomtávjukat és szárnyméreteiket az F1-re vonatkozó előírások határozzák meg. A szárnyak, a légterelők és az általános forma, még az alváz is az aerodinamikát, a leszorítóerőt és az áramvonalasságot szem előtt tartva tervezték.

Vannak hangtompítók az F1-es autók?

Minden közúti autóhoz hangtompító tartozik, hogy a decibelszintet a határok alatt tartsák. Azonban egy F1-es autónak nincs. Ha hangtompítót helyez egy F1-es autóba, az csökkenti a teljesítményét és az általa termelt teljesítményt. „Nincs hangtompító a kipufogócsövön, ez az oka annak, hogy olyan hangos.