Tartalomjegyzék:

Videó: Tomas Berdych nyugdíjba vonult?

Videó: How to Advocate for Yourself Without Spooking Your Doctors 2024, Március
Anonim

Tomáš Berdych cseh egykori profi teniszező. Legfigyelemreméltóbb eredménye az volt, hogy bejutott a 2010-es wimbledoni bajnokság döntőjébe, ami sorozatos felzaklatásokat okozott azzal, hogy a negyeddöntőben legyőzte az első helyen kiemelt és hatszoros bajnok Roger Federert, az elődöntőben pedig a harmadik helyen álló Novak Djokovicsot.

Mi történt Tomas Berdych-el?

A 34 éves Berdych megerősítette döntését az ATP döntőjén, mondván, teste már nem engedi, hogy a legmagasabb szinten versenyezzen, miután hátsérüléssel küzdött. az elmúlt 18 hónap nagy részét. A korábbi 4. helyezett azt mondta, hogy nem sokkal azután döntött, hogy augusztusban elveszítette a US Open első fordulóját.

Miért vonult vissza Berdych?

Berdych utolsó profi meccsén vett részt az idei US Openen, és azt mondta, folyamatos hátsérülése miatt távozásra kényszerítette. „Az érzés, amit átéltem a legutóbbi hivatalos meccsemen, azt súgta, hogy mindent megpróbáltam, de a végeredmény olyan, amilyen” – mondta Berdych.

Ki nyerte Wimbledont 2010-ben?

Rafael Nadal a döntőben 6–3, 7–5, 6–4-re legyőzte Tomáš Berdychot, és megnyerte a 2010-es wimbledoni bajnokság Gentlemen's Singles teniszbajnoki címét. Ez volt a második wimbledoni és összességében a nyolcadik nagybajnoki címe.